The darkest secret
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Automehaničarska radionica: The Flag

2 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Pon Avg 19, 2013 8:49 am

'Imam smisla za humor, ali mislim da si dosad primetio da se na ovo nisam nijednom nasmejala,' odgovorila je praveci zabavljenu grimasu.
On misli da ga zafrkavam. Uskoro ce da otkrije da se tesko prevario.

Onaj iznenadni dodir rukom, sakrivenu koznom, crnom bajkerskom rukavicom, a koja je cvrsto zgrabila njenu saku, omogucio joj je da stekne malo bolji uvid u njegov zivot. Malo bolji, ali ne i potpun.
Njenim umom su bile prostrujale nove slike, ovaj put iz njegovog detinjstva. Videla je devojcicu nesto mladju od njega kako mu pruza lepo spakovan poklon, dok su se njihovim licima sirili  osmesi. Izgledao je pomalo divlje i neukrotivo. Torta iza njega imala je svecicu sa brojem 17 na sebi i bilo je ocigledno da se radi o njegovom rodjendanu. Sledeca slika prikazala je nekakav salon sa pirsinzima i tetovazama razlicitih izgleda i boja. A na Vilijamovim ledjima, bas izmedju lopatica, nasla se bas jedna od njih: uspavani zmaj, oko kamena iz koga viri mac.

'Evo, da bi mi poverovao, reci cu ti sve sto znam o tvojim rukavicama.'
Govorila je tiho i smireno, pokusavajuci da mu biranim recima kaze sta je videla.

'Dobio si ih od svoje mladje sestre Rejcel za svoj 17. rodjendan. Tog dana, ta torta je bila cokoladna, dan je bio suncan, ali svez. Rejcelina kosa je vatreno crvena, kao i moja, a njene oci su plave i nesto svetlije od tvojih. Sledece sto si uradio noseci ih je odlazak kod majstora za tetovaze da i tebi uradi jednu, ali na ledjima, odmah izmedju tvojih lopatica. U pitanju je uspavani zmaj, oko kamena iz koga viri mac.'
Kad je ovo izgovorila, shvatila je da njena ruka vise nije u njegovoj i da se on odmakao od nelagodnosti.


Poslednji izmenio Solarin dana Pon Avg 19, 2013 9:07 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Pon Avg 19, 2013 9:05 am

Isprva ju je slušao namršteno, tela napetog i nagnutog ka vratima kao da se sprema da otrči napolje na najmanji znak nevolje, ali na sam pomen tetovaže, leđa su mu se zgrčila i licem preleteo izraz čistog zaprepašćenja. Sve ostalo... Mogla je negde da čuje, da vidi, ali tetovažu... Za tetovažu nije rekao nikome. 'Ka... Uredu, verujem ti.', rekao je, smirivši se, i opustivši telo, ponovo se uspravivši do pune visine. I dalje se mrštio. 'Kako si tačno to uradila?'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Pon Avg 19, 2013 9:17 am

Prvi put tog dana mogla je da se nasmeje iskreno i zabavljeno. On je zapravo bio prva osoba kojoj je pokazala sta moze da radi i reakcija na prikazano je bila neprocenjiva.
'Pocelo je nedugo posto sam zavrsila srednju skolu i pocela da radim ovde. Ne znam kako se ovo desava, ali znam da je svakako jedinstveno. Nisam dosad naisla na nekoga sa talentom koji odudara od vunderkinda za matematiku ili nesto tako.'
Da, u njenoj glavi, njen talenat bio je cak i bolji od matematike koju je nekad volela, a potpom zamrzela iz duse. Stavise, proklela ju je u najdublje ponore Hada.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Pon Avg 19, 2013 9:20 am

'I... Šta? Jednostavno vidiš... Istoriju svega što dotakneš? Ha.', frknu on, nimalo zadivljen, ali i pomalo ljubomoran. Njena sposobnost barem nije bila tempirana bomba spremna da je oda svaki put kad se makar malo naljuti. 'Ni ja, ali rado bih se menjao s njim, s obirom da ovakav kakav sam sad, matematiku padam.'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Pon Avg 19, 2013 9:24 am

'Za one koje osecaj radoznalosti moze da spali na mestu, ovaj talenat je dar sa neba i blagoslov na duze staze. Svakako sam srecna sto ne idem naokolo i dizem stvari u vazduh bez kontrole. Ne bih da budem gruba, ali saberi se. Ja sam ovo pocela da radim svojom voljom, pa moze i klinac poput tebe.'
Njegovo nipodastavanje joj je malo zasmetalo, ali mali joj se na neki nacin dopadao. Svakako nije bio mlakonja, to se lako dalo videti.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Pon Avg 19, 2013 9:32 am

'Svojom voljom, heh?', nasmejao se gorko, opustivši se i srušivši se nazad u stolicu. 'Nemaš pojma o čemu pričaš, ženo. Misliš da nisam pokušao tokom ovih 5 godina? Bar jednom, ili dva put? Tri, sedam, deset, stotinu puta? Ne moguće je. Prvih devedeset i devet puta nekako sam se i ugrizao za jezik, ali stoti put mi se ipak omaklo, i to je bilo dovoljno. Naljutim li se bar malo-požar. Uplašim li se-požar. Iznerviram li se-požar. I nedao bog da se jednog dana iskreno rastužim, jer do sada sam sa dva suze već uspeo da napravim poplavu.' Nasmejao se ponovo na njen iziarz lica. 'Nemaš pojma koliko je teško, dok ti krv divlja kroz telo, kontrolisati emocije, kontrolisati sebe tako da nikada ništa ne osećaš, jer bilo šta da se desi, bam, eksplozija. I otkriven si. A onda... Pa, recimo da imam scenario za nekoliko naučno fantastičnih filmova.'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Pon Avg 19, 2013 7:25 pm

'Shvatam malo bolje nego sto ti mislis. Tvoj problem je taj sto je tvoja moc mnogo agresivnija i tezi destukciji, pre svega. Zato je tako problematicna za kontrolu. A posto sam ja stekla jednu mirniju sposobnost, dobila sam sansu da ona sa mnom dobro funkcionise.'
Tog trenutka vise nije bila ljubomorna jer on moze da zapali sve oko sebe, posto je znala da bi ona verovatno imala jos gori problem od njega. Na stranu to sto moze brzo da plane, jos gore je to koliko dugo moze samo da kipti u sebi onda da eksplodira i po nekoliko puta na dan. Da, osecala je Vilijamov strah, pomisao da mu bukvalno gori pod nogama nikome nije prijatna. Svakako je bilo bezbednije za ceo svet to sto ona ne moze sve da zapali, nego on, decak koji se zapravo trudi da svoj bes kontrolise i kanalise.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Pon Avg 19, 2013 10:08 pm

'Ne, ne shvataš, ako i dalje misliš da je ovde problem moja moć, ili kletva, ili šta god da je. Ne, u stvari, znam šta je: prokleto oružije, s tim što za razliku o pištolja, ili noža, ono nije opipljivo, i ne zavisi od mene kad će da opali... Dobro, zavisi, ali ajde mi objasni kako da odlučim kako ću da se osećam svakog dana u svakom trenutku? Reći ću ti kako: nikako.', uzdahnuo je još jednom, prošavši rukom kroz i onako čupavu kosu i pramenove slepljene kacigom koju je nosio na motoru. Pogledao ju je pomalo umorno, i nasmejao se sam sebi, shvativši koliko otvoreno priča o ovome. Pretpostavljam da jednom kada se brana polomi, voda ne prestaje da nadolazi

'Tako da je jednostavno bolje ne osećati ništa. Nego, koliko će ti trebati da završim motor? Ako neću da upadnem u nevolju, moram da izvedem da izgleda kao da sam bio u školi.'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Pon Avg 19, 2013 10:35 pm

Ona uzdahnu prihvativsi cinjenicu da ga verovatno ne moze razumeti, ipak nikad nije prosetala u njegovoj kozi.
'Sacekaj jos koji minut, brzo cu biti gotova'
Da, verovatno ga ne razumem, ipak nikad nisam nista digla u vazduh protiv svoje volje samo jer su me malo ponele emocije.

Zapitala se da li ce on ikada vise nogom krociti u tu radionicu kad jednom iz nje izadje. Nije bila sigurna, ali htela je da ga pita da se mozda nadju posto zavrsi svoju smenu.

'Ovaj, znam da ti je ovo cudno, i zastrasujuce u nekoj meri, ali volela bih da te malo bolje upoznam.'
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Pon Avg 19, 2013 10:41 pm

Pogled koji se pomalo zamutio kad su ga misli odnele u daljinu nakon što mu je rekla da sačeka, iznenada se ponovo izoštrio, i još jednom je odmerio. 'Okej. Znaš li gde je srednja škola 'Highg Fields'?
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Uto Avg 20, 2013 10:04 am

'Da, znam... Skola koja je izbacila toliko vinderkinda koji danas rade kao kasirke i nosaci. Da, ne varam se, to je ta, definitivno. Zar ne?' Dodade ubedjeno.
Da, smatrala je takve skole potpuno idiotskim. Elita je prevazidjena i precenjena, jer ona kao slag drustva ne postoji. Mogla je na prste da nabroji ljude koje je poznavala, odlikase, koji su doziveli slavu vecu od one u srednjoj skoli.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Uto Avg 20, 2013 10:06 am

'Otprilike, mada direktorka još uvek odbija da to napiše na zvaničnom pamfletu za upis.', rekao je, sa poluosmehm na usnama, ustajući iz stolice. 'Nađime tamo sutra oko četri. Obično sam na ulazu. Danas moram kući ili sam mrtav.'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Uto Avg 20, 2013 10:10 am

'Onda, drzim ti palceve da ostanes ziv. Motor je gotov. To bi bilo pedeset dolara.' Rece mu sa osmehom. Pa, njen zivot bez roditelja i porodice koja bi joj ogranicavala slobodu svakako je imao svoje cari. Na primer, nikome nije morala da kaze kuda ide, sta radi, da li pije... Kao da se na ovo poslednje ne zna (pozitivan) odgovor.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Trinity of souls Uto Avg 20, 2013 10:13 am

'Sto.', reče on nasmejano, uvalivši joj novčanicu u ruku. 'Jer nisam ćutao. Plus, razneo sam ti upaljač.' Rekavši to, dohvatio je kacigu sa stola i izgurao motor napolje, naskočivši na njega kao da se u njemu i rodio. Sekund kasnije, nabio je gas do dasge, skrenuvši za ugao tako da je glavom gotovo očešao zemlju. 'Vidimo se, Crvenokosa!'
Trinity of souls
Trinity of souls
Admin

Broj poruka : 273
Datum upisa : 02.06.2012
Godina : 27
Lokacija : Moon

https://thedarkestsecret.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Solarin Uto Avg 20, 2013 10:17 am

'Vidimo se, mali.' Pozdrav je zapravo uputila kada je brzinom svetlosti nestao iza ugla. Ona ce svakako ostatak dana provesti glancajuci svoje kolekciju alatki. Njena smena se upravo zavrsila.
Solarin
Solarin
Admin

Broj poruka : 236
Datum upisa : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Automehaničarska radionica: The Flag - Page 2 Empty Re: Automehaničarska radionica: The Flag

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu